20 czerwca, 2021

O mnie

Witaj! Tu Ela. Jestem logopedą i pedagogiem specjalnym w jednej osobie. Odkąd pamiętam fascynuje mnie język. Codziennie odkrywam moc słów i komunikacji podczas pracy z osobami z poważnymi problemami komunikacyjnymi. Możliwość budowania kanałów i poszukiwanie narzędzi dzięki, którym osoby niemówiące będą mogły odkrywać siebie, drugiego człowieka, świat to mój motor działania. Zapraszam na wspólne odkrywanie niesamowitej mocy, jaką niesie ze sobą komunikacja alternatywna i wspomagająca (Alternative and Augumentative Communication-AAC).

6 thoughts on “O mnie

 1. Również jestem logopedą i pedagogiem specjalnym. Fajnie wiedzieć, że są osoby z podobnymi pomysłami oraz troskami 🙂 Chętnie wymienię się spostrzeżeniami z pracy 🙂 Pozdrawiam i życzę dużo powodzenia.

 2. Dziękuję serdecznie! Zapraszam. Ja również ciągle poszukuję inspiracji, jestem bardzo ciekawa spostrzeżeń innych osób, dlatego tym bardziej zachęcam do pisania wiadomości, komentowania. Dobra dyskusja jest najważniejsza!

 3. Witam
  Jestem mamą dziecka 7 letniego z autyzmem.
  Nie mówi. Stosujemy metodę Krakowska dzięki czemu bardzo wzroslo rozumienie.
  Powolutku czyta niektóre sylaby.
  Co Pani o tym sądzi ?
  I gdzie można Panią spotkać ?

  1. Droga Mamo!
   Bardzo Cię proszę, odłóż metodę krakowską na bok, a najlepiej wyrzuć ją na śmietnik… Owszem, może i pomoże Twojemu dziecku nauczyć się czytać czy mówić, ale nie będzie to w ogóle funkcjonalne!!! NA pewno chcesz, żeby Twoje dziecko umiało się komunikować, żeby wiedziało kiedy i jak powiedzieć, co potrzebuje – z tą metodą tego niestety nie osiągniecie. Polecam głębiej wejść w AAC najlepiej z terapią behawioralną 🙂

 4. Witam. Od kilku miesięcy mój syn pracuje przy zastosowaniu AAC i są super postępy. Jak miałam na początku wątpliwości co do skuteczności tej metody to teraz widzę mega postępy 🙂

  1. Świetnie! Bardzo się cieszę 🙂 Myślę, że to naturalne, że boimy się czegoś nowego, zwłaszcza kiedy chodzi o nasze dziecko, dla którego chcemy jak najlepiej i tego, co najlepsze. Mam nadzieję, że dobrze poprowadzona terapia, współpraca wszystkich pomoże Pani synkowi stawać się coraz bardziej niezależnym i odkrywającym MOC Komunikacji człowiekiem! Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *