12/11/2023

Matematyczne AAC

Dzisiaj zapraszam do zapoznania się, pobierania i udostępniania pomocy. Ćwiczymy  liczenie, kolory, nazywanie przedmiotów odpowiadanie na pytania: co? ile? jaki?

Przygotowałam tę pomoc dla jednego z pacjentów, który jakiś czas temu rozpoczął swoją przygodę z MÓWikiem. Karty dla uczniów, którzy uczą się odpowiadania na pytania i ich zadawania. Pomysł odnalazłam chyba gdzieś wśród pomocy na Pintereście :D.Niestety nie umiem teraz znaleźć linku,ale jak tylko się dokopię,wkleję.

Karty składają się z symbolu przedmiotu, poniżej znajdują się pytania. Pod nimi umieszczacie rzepy, “glutki”, itp. na które będziecie przyklejać odpowiedzi. W miejsce pytań zadając pytanie, wklejacie odpowiedni symbol- jest to jednocześnie uczenie znaczenia symbolu danego pytania. Odpowiedzi i pytania są dostępne w folderze, do którego link znajdziecie na końcu wpisu. Drukujecie je, laminujecie, oklejacie tablice i pojedyncze symbole i do dzieła! Karty z obrazkami i pytaniami, możecie także rozciąć na pojedyncze, wszystko według potrzeb i możliwości dzieciaków.

liczeniePoniżej zamieszczam link do folderu z kartami oraz filmik na którym widać, jak z S. ćwiczymy na nowych kartach. Na filmiku S. korzysta z MÓWika, a ja przyklejam odpowiedzi na kartach. Ponieważ uczyliśmy się przechodzenia pomiędzy tablicami w programie, S. pracował na tablecie. Jeśli zaczynacie czy Wasz podopieczny nie korzysta z żadnego komunikatora. Wybiera odpowiedzi spośród wydrukowanych przez Was symboli. Możecie je umieścić na podkładce, zalaminowanej kartce z rzepami, tak, by dziecko mogło samodzielnie wybierać i odpowiadać. Ilość symboli na karcie powinna zależeć od możliwości ucznia. 🙂

Dzieciaki polubiły pomoc i chętnie działaliśmy. Na filmiku S. jest już po całym dniu w szkole i dodatkowych zajęciach, więc jego ziewanie i ogólne spowolnienie trzeba mu wybaczyć 😀

Link do tablic: https://drive.google.com/open?id=1qhmzfhmyJrsDc2rc4gEu-VrthsvlG5fn

Link do filmiku: vimeo.com/258223190

Aby obejrzeć filmik należy wpisać hasło: liczenie.

Powodzenia!

Photo by Agence Olloweb on Unsplash

Odsłony: 132

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *