01/13/2025

Wiosenno-świąteczne aktywności cz.1

Wiosna i święta już tuż tuż, dlatego dzisiaj przesyłam dla Was pierwszą część aktywności wiosenno-świątecznych. Pobierajcie, działajcie, udostępniajcie, podzielcie się też swoimi pomysłami. Powodzenia!

Co w pakiecie?

Na końcu postu znajdziecie link do dokumentu z przygotowanymi aktywnościami. Karty wydrukujcie, zalaminujcie i złóżcie w książeczkę. Co się tam znajdziecie? Na początek literowanie. Aktywność dla dzieciaków doskonalących umiejętność czytania. Uczeń ma za zadanie uzupełnić brakujące litery. W zależności od możliwości może to robić odwzorowując, korzystając z syntezatora, lub pisząc “z głowy”.

LICZENIE

Kolorowanie

Prosta świąteczna pisanka do pokolorowania. Do tej aktywności dołączam również prosta tablice kontekstową. Można pobawić się w naprzemienne kolorowanie. “Kto teraz? Ja czy ty?” Można również dokonać wyboru czy kolorujemy czy malujemy, wybrać farbki albo kredki. Do aktywności dołączam również tablicę wyboru kolorów.

Liczenie

Kolejna karta to liczenie. Przygotowałam tablicę z liczeniem do 5. Jednak, jeśli chcielibyście np. z liczeniem do 10, dajcie znać mailowo lub w komentarzu przygotuje również kartę dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

liczenie2

Spostrzegawczość- łączenie obrazków

Kolejna aktywność to łączenie takich samych symboli. Dodatkowo zrobiłam kartę, na której do połączenia są króliczki z dużymi i małymi literami. Możecie zatem wybrać tę aktywność, która będzie odpowiadać poziomowi Waszych podopiecznych.

łączenie

Świąteczne smakołyki-przepis na mazurek

Zachęcam wszystkich do wspólnego pieczenia. W dokumencie znajdziecie również przepis na wielkanocny mazurek. Może ktoś z Was będzie chciał skorzystać:D

W tym tygodniu proponuję taką książeczkę. Druga część aktywności już w przygotowaniu.

Jeśli ktoś z Was szuka jeszcze innych inspiracji, np. MÓWikowych-przygotowania tablic, wyboru słownictwa, kliknijcie tutaj. Mam nadzieję, że tablice się przydadzą.

Pomysł na aktywności wyszukałam w czeluściach internetu, część pochodzi ze strony www.widgit.com, do przygotowania tablic wykorzystałam symbole MÓWika i darmową bazę arasaac.

Link: https://drive.google.com/open?id=1fnF2KHYzn48Pz6FchrYruR2zKu6dZI0G

Photo by Gabe Pierce on Unsplash

 

Views: 91

Dodaj komentarz